Saturday, 27 July 2013

Moje leczo


Mam cukinię, mam paprykę, mam pomidory, robię leczo! Przepis może wzbudzić wiele kontrowersji, ponieważ nieco odbiega od jego tradycyjnej wersji, ale na tym smaku nie traci. Można powiedzieć, że wraz z każdy podgrzaniem staje się coraz bardziej bogatszy i wytrawny :)

Składniki:
- 2 czerwone papryki
- 2 żółte papryki
- 4 cebule
- 1 duża cukinia
- 4 pomidory malinowe
- 350 g dobrej gatunkowej kiełbasy
- 2 łyżki masła ( tak wiem, powinien być smalec ;) )
-  duża łyżka słodkiej papryki
- 1/2 łyżeczki ostrej papryki
- łyżeczka majeranku
- 1/2 łyżeczki tymianku
- sól, pieprz

Rozgrzewam w garnku o grubym dnie, na małym ogniu dwie łyżki masła, dodaję słodką paprykę i chwilę zasmażam, uważając by nie przypalić (!). Następnie dodaję cebulę i szklę, dokładnie obtaczając w papryce



Do cebuli dodaję pokrojone w drobną kostkę obie papryki, mieszam i przykrywam pokrywką. Zostawiam papryki na ok. 8 - 10 minut. Po tym czasie dodaję cukinię, pokrojoną w kostkę i wszystko dokładnie mieszam. Ponownie zostawiam pod przykryciem na 10 minut.


Na patelni rozgrzewam tłuszcz i rumienię na nim kiełbasę, pokrojoną w kostkę. Dodaję do do duszących się warzyw razem z pokrojonymi w kostkę pomidorami.



Po dodaniu pomidorów, całość duszę ok. 10 minut i doprawiam finalnie do smaku.



No comments:

Post a Comment