Mam cukinię, mam paprykę, mam pomidory, robię leczo! Przepis może wzbudzić wiele kontrowersji, ponieważ nieco odbiega od jego tradycyjnej wersji, ale na tym smaku nie traci. Można powiedzieć, że wraz z każdy podgrzaniem staje się coraz bardziej bogatszy i wytrawny :)
Składniki:
- 2 czerwone papryki
- 2 żółte papryki
- 4 cebule
- 1 duża cukinia
- 4 pomidory malinowe
- 350 g dobrej gatunkowej kiełbasy
- 2 łyżki masła ( tak wiem, powinien być smalec ;) )
- duża łyżka słodkiej papryki
- 1/2 łyżeczki ostrej papryki
- łyżeczka majeranku
- 1/2 łyżeczki tymianku
- sól, pieprz
Rozgrzewam w garnku o grubym dnie, na małym ogniu dwie łyżki masła, dodaję słodką paprykę i chwilę zasmażam, uważając by nie przypalić (!). Następnie dodaję cebulę i szklę, dokładnie obtaczając w papryce.
Do cebuli dodaję pokrojone w drobną kostkę obie papryki, mieszam i przykrywam pokrywką. Zostawiam papryki na ok. 8 - 10 minut. Po tym czasie dodaję cukinię, pokrojoną w kostkę i wszystko dokładnie mieszam. Ponownie zostawiam pod przykryciem na 10 minut.
Po dodaniu pomidorów, całość duszę ok. 10 minut i doprawiam finalnie do smaku.
No comments:
Post a Comment