Where to eat?
Gdzie jeść? Co zjeść? Co spróbować? - Takie pytania najczęściej zasypują nasze przeglądarki. Być może to, że zawsze jestem pierwszy do poznawania nowych smaków, a co za tym idzie- szukam okazji do zaspokojenia głodu, ułatwi Wam znalezienie fajnego lokalu, w którym można dobrze zjeść w przyjemnej atmosferze.
W tym tygodniu zatrzymałem się w Przemyślu. Kuchnia podkarpacka, inaczej zwana galicyjską czy też krasową, ma wielu zwolenników nic też dziwnego, że i ja jej uległem i to już kilka lat temu. Pierogi, kasze, sery, ziemniaki pod wieloma postaciami, to coś czym niejedna gospodyni może się pochwalić.
Dziś jednak nie o rodzimych daniach tej kuchni, ale o idealnym miejscu dla ludzi, którzy mają ochotę zjeść kawałek dobrze przyrządzonego mięsa w przeróżnych postaciach i poczuć odrobinę galicyjskiego klimatu. Takim miejscem jest restauracja "Melduję posłusznie", gdzie można zjeść smacznie, do syta, a ponadto dania są ładnie podane.
Sami zobaczcie na zdjęciach :) Dla ciekawych -link do strony lokalu: http://meldujeposlusznie.pl/
W oczekiwaniu na zamówione dania dostaliśmy do przegryzienia " na oko" wyglądające na paluchy z ciasta francuskiego z sosem czosnkowym PRZYGOTOWYWANYM NA MIEJSCU!
A teraz dania główne : Łosoś z grilla
łosoś z rusztu podawany z sosem balsamico, ryżem i warzywami
... i główne danie z karty Jack Daniel's Menu
grillowany kurczak, panierowane krewetki, krążki cebulowe, puree z ziemniaków, kolby kukurydzy
w maśle czosnkowym i grillowane warzywa
Za dużo mięcha... :/
ReplyDelete