Chocolate cake
with
Snickers & Mars
and
Salted Caramel
and
Salted Caramel
Ciasto czekoladowe przełożone kremem czekoladowym z kawałkami Snickers'ów, a na wierzchu polewa z czekolady i Mars'ów, a żeby nie było mało całość polałem solonym karmelem. Bardzo czekoladowe! Już po samym przeczytaniu tego zdania, możecie myśleć, że tym ciastem można się zasłodzić i jeden kawałek z pewnością Wam wystarczy. Na samo ciasto wypadła tylko niepełna szklanka cukru, bo resztę zapewniły nam batoniki, których użyłem. Polewając kawałek wypieku sosem karmelowym, pod koniec posypałem go szczyptą soli, aby fajnie i ciekawie złamać słodycz nie tylko samego syropu, ale i samego ciasta!
Składniki na ciasto:
- 250 g dobrego masła
- 200 g gorzkiej czekolady minimum 70 %
- 225 g białego cukru
- 200 ml wody
- 2 szklanki mąki pszennej
- 1/4 szklanki ciemnego kakao
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 0,5 łyżeczki sody
- 2 całe jajka oraz 2 żółtka i osobno 2 białka
- 6 batoników Snickers
Krem:
- 200 ml KWAŚNEJ śmietany
- 2 łyżki masła
- 100 g gorzkiej czekolady minimum 70 %
- 3 Marsy
Do przełożenia i dekoracji:
- 5 Snickers'ów
Przepis na solony karmel: http://www.recipesandstories.pl/2013/12/solony-karmel_14.html
Składniki na ciasto:
- 250 g dobrego masła
- 200 g gorzkiej czekolady minimum 70 %
- 225 g białego cukru
- 200 ml wody
- 2 szklanki mąki pszennej
- 1/4 szklanki ciemnego kakao
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 0,5 łyżeczki sody
- 2 całe jajka oraz 2 żółtka i osobno 2 białka
- 6 batoników Snickers
Krem:
- 200 ml KWAŚNEJ śmietany
- 2 łyżki masła
- 100 g gorzkiej czekolady minimum 70 %
- 3 Marsy
Do przełożenia i dekoracji:
- 5 Snickers'ów
Przepis na solony karmel: http://www.recipesandstories.pl/2013/12/solony-karmel_14.html
Przygotowanie:
Odmierzam potrzebną ilość masła i roztapiam ją w dowolnym naczyniu.
Dodaję połamaną czekoladę i mieszam całość do rozpuszczenia.
Dodaję cukier i wodę. Podgrzewam na wolnym ogniu, do momentu kiedy składniki się ze sobą dobrze połączą.
Tak przygotowaną masę odstawiam w chłodne miejsce, aby przestygła.
Przesiewam mąkę z proszkiem i sodą. Następnie dodaję kakao.
Batony siekam dość drobno. Podczas pieczenia i tak przyjemnie się rozpuszczą.
Do miski przekładam dwa całe jajka, 2 żółtka oraz batony.
Wlewam masę czekoladową, dokładnie mieszam i łączę stopniowo z ubitymi ze szczyptą soli dwoma białkami. Po dokładnym połączeniu przekładam do tortownicy o średnicy 23 cm i piekę w 180 stopniach przez ok. 45 - 50 minut, do tzw. suchego patyczka.
Na patelni roztapiam masło, dodaję kwaśną śmietanę i połamaną czekoladę.
Kiedy składniki się połączą dodaję pokrojone drobno Marsy.
Dokładnie mieszam .
Albo dołożę jeszcze jednego batona ;)
Przestudzone ciasto przekrawam na pół.
Smaruję 1/3 przestudzonego kremu.
Układam pokrojone Snickersy.
Przykrywam drugim blatem ciasta i wykładam resztę polowy rozsmarowując ją na powierzchni ciasta oraz na jego bokach.
Dekoruję wierzch kawałkami Snickers'a.
Ciasto chłodzę tylko przez 1,5 do 2 godzin. Wiem, że może wydawać Wam się to dziwne, ale czekolada bardzo szybko zastyga i robi się twarda, a samo ciasto może się zbić i stać się bardzo twarde.
Najlepiej smakuje polane karmelem !



To ciasto to moja miłość !
ReplyDeleteDać mi takie i jestem w raju :))
Snickersy, Marsy - boskie ciasto, rozpusta :D Pozdrawiam, gingerbreath.blox.pl
ReplyDelete