Saturday, 7 September 2013

Biszkopt do tortów

Przepis na biszkopt, który nie ma prawa się nie udać. Jest bardzo prosty i puszysty, spokojnie przekroicie go na 3 części. Pamiętajcie, aby piana była dobrze ubita i dość sztywna, a podczas łączenia obu mas, starajcie się robić to powoli. Białka mogą opaść i nici po idealnym biszkopcie. 

Składniki:
- 6 jajek
- 2/3 szklanki cukru
- 3/4 szklanki mąki pszennej
- 1/4 mąki kukurydzianej ( lub ziemniaczanej )
- szczypta soli
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia


Białka oddzielam od żółtek. 



Żółtka lekko roztrzepuję i dodaję stopniowo cukier. Mieszam do uzyskania puszystej masy.



Do białek dodaję szczyptę soli i ubijam na sztywno.


Do kubka wsypuję obie mąki i proszek do pieczenia. 


Do żółtek dodaję łyżkę ubitych białek, mieszam i przesiewam suche składniki, dokładnie łącząc wszystko ze sobą.


Dodaję resztę białek i delikatnie mieszam szpatułką. Przelewam masę do tortownicy o średnicy 24 cm, wyłożonej papierem do pieczenia. Piekę ok. 28 minut w 180 stopniach. Po upieczenia od razu wyciągam z piekarnika, formą mocno uderzam o blat i wkładam znowu do piecyka. Tym razem już wyłączonego. Uchylam również drzwiczki.


Biszkopt studzę, a następnie wyciągam z formy. Teraz można przekładać go kremem, owocami, czy na co tylko mamy ochotę.




No comments:

Post a Comment