Składniki na formę 25 cm x 35 cm
- 250 g mąki
- 3/4 szklanki mleka
- 2 dkg drożdży
- 5 łyżek oleju
- 1 jajko
- 3/4 łyżeczki soli
* dodatki
- 3 łyżeczki koncentratu pomidorowego
- 1 cebula
- 300 g pieczarek
- sól, pieprz
- łyżka masła
- 100 g sera żółtego
Mąkę przesiewam do miski, dodaję sól.
Drożdże kruszę do kubka i zalewam ciepłym mlekiem. Dokładnie mieszam.
Mleko z drożdżami wlewam do miski, wbijam jajko, wlewam olej. Mieszam mikserem.
Uwaga! Najlepiej jest miksować z nakładkami do ciasta drożdżowego, albo użyć zwykłej łyżki, gdyż składniki szybko się łączą.
Ciasto przekładam do formy wyłożonej papierem do pieczenia. ( Masa ma BARDZO gęstą konsystencję, więc dobrze jest przekładać je z miski łyżką, co jakiś czas zwilżaną w wodzie. W ten sposób, radzę też ciasto wyrównać ). Odstawiam formę w ciepłe miejsce na 20 minut.
Ciasto smaruję koncentratem, rozprowadzam po całości. Przygotowuję teraz dodatki. Cebulę kroję w kostkę, szklę na łyżce masła. Dodaję pokrojone drobno pieczarki. Czekam, aż sok wyparuję i doprawiam do smaku. Przekładam lekko przestudzone na ciasto. Całość przykrywam startym żółtym serem.
Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piekę około 35 minut.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
No comments:
Post a Comment