Składniki na około 10 - 15 sztuk :
- 2 szklanki mleka
- 1 szklanka wody gazowanej
- 2 szklanki mąki
- 2 jajka
- 1/4 łyżeczki soli
- 1/4 szklanki oleju
Do miski, wlewam mleko i wodę gazowaną.
Następnie wlewam olej, dodaję sól, wbijam jajka.
Przesiewam mąkę i miksuję lub mieszam trzepaczką.
Ciasto przelewam, najlepiej chochelką na patelnię i smażę z obu stron na rumiano.
Usmażone naleśniki, dzięki swojej sprężystości idealnie nadają się do faszerowania na słodko i na słono. Uniwersalny i wielokrotnie odtwarzany przepis. Polecam !

No comments:
Post a Comment